The Hunger Games 32x32 LogoLeopard Print Pointer Books are my passion...: O mně a blogu

O mně a blogu

Ahoj, jmenuji se Suši a je mi 18 let. Jak už by mnozí z vás jistě mohli odhadnout, tak jsem naprostý blázen do knih a do všeho, co s nimi souvisí. Doma mám knihovničku, která mi visí na stěně nad postelí (už se ani nebojím, že mi spadne na hlavu :D) a je v ní něco přes 2000 krásných papírových knížek.

Mezi mé nejoblíbenější žánry patří převážně YA literatura, v ní mám nejradši fantasy a dystopie. Co se týče titulů, tak nikdy nedám dopustit na Harryho Pottera, Vampýrskou akademii nebo Hunger games. Knih by se samozřejmě našlo více, ale seznam by zabral spoustu místa. Mými nejoblíbenějšími autory jsou Richelle Mead, Darren Shan, Michael Scott nebo také Christopher Paolini. Ale to nemění nic na tom, že i ostatní autoři jsou skvělí.

Jak už jsem zmínila Harryho Pottera, jeden čas jsem jím byla naprosto posedlá, to bylo ještě před založením mého blogu. Zaregistrovala jsem se na Bradavickou školu, kde jsem potkala spousty skvělých lidí, mimo jiné také Vendeu, která je naprosto úžasná! Miluju také koně a dobrou hudbu - nemám žádný nejoblíbenější styl, většinou si stahuju písničky v TOP10 v hitparádách a poslouchám je.
Mám spousty oblíbených blogů, na které ráda zavítám, a mnohem víc bloggerů, kteří mi jsou za vzory. Mezi ně mohu řadit třeba Kath, Willindu, Vendeu, Annie, Rodaw, nebo Abyss. Ale je jich samozřejmě více.

No a jaké mám sny? Docela velké a některé z nich asi těžko splnitelné, ale budu ráda, když dosáhnu alespoň několika:
- dostat se se svým blogem na špici mezi knižními bloggery
- odstěhovat se do Španělska
- napsat alespoň jednu knížku
- kdyby mi nevyšlo Španělsko, sehnat si místo v nakladatelství a překládat (hahaha, uvidíme, jak to nakonec dopadne)

Můj blog Books are my passion... původně ani nebyl v plánu, nicméně vzniknul 25. února 2012 někdy o půlnoci, když jsme se s rodinou vrátili z hor. Pamatuji si, jak jeli rodiče lyžovat na noční lyžování a já se nudila, tak jsem na internetu projížděla různé blogy o všem možném. A narazila jsem na Knižní nekonečno od Abyss. A řekla jsem si: "Tak takový blog musím taky mít!"

A začalo to. Původně jsem chtěla mít blog o všem možném a sem tam i knížky, ale jakmile jsem se do četby jednou ponořila, nešlo vyplavat na hladinu. A tak jsou mé stránky jen o recenzích a knížních novinkách atp.

Ze začátku jsem měla blog hostovaný u blog.cz, nicméně mě začal tak štvát, že jsem se ho 29.3. 2013  rozhodla přesunout na blogspot a zatím toho nelituji. Časem (ke 30.3.) se budou stránky ještě více zútulňovat a já doufám, že mi k tomu dopomůžete právě VY, třebas jenom svou návštěvností a komentáři.

Co na mém blogu ještě tak čekat? Určitě recenze, ať už ze svých knížek nebo z recenzních výtisků, různá knižní meme, projekty, výzvy, měsíční chvástačky, soutěže a spousty spousty dalších věcí, které jakýmkoli způsobem patří ke knižní tématice!

Já doufám, že se vám tu bude líbit, vzhůru do prozkoumávání všech blogových zákoutí!

3 komentáře:

 1. Ahoj :) nominovala jsem vás do tagu Liebster blog awards více se dozvíte tady: http://a-and-l-blog.blogspot.cz/2013/10/libster-award-tag.html

  OdpovědětVymazat
 2. Jééé, hrozně moc děkuji!! ♥
  Mimochodem - skvělý článek, jsi super!! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Hledáš zajímavou a napínavou knihu s lehce sarkastickou hlavní hrdinkou? Miluješ upíří fantasy, bojové scény a působivé dějové zvraty na pozadí milostného příběhu? Potom právě tebe může zaujmout kniha Nenávidím a miluji z nakladatelství Alfa-Omega od spisovatelky Susan Thomas. Soutěž o výtisk knihy probíhá na: http://www.stmivani.eu/34-souteze/soutez-o-knihu-nenavidim-a-miluji-od-susan-thomas/

  OdpovědětVymazat