The Hunger Games 32x32 LogoLeopard Print Pointer Books are my passion...: (RC) Review: Isla a šťastné konce

sobota 18. července 2015

(RC) Review: Isla a šťastné konce

Autor: Stephanie Perkinsová
Přeložila: Jana Montorio Doležalová
Série: Polibek pro Annu / 3.
Počet stran: 312
Nakladatelství: CooBoo / srpen 2015

Isla Martinová je už od prváku tajně zamilovaná do krásného, chytrého a umělecky nadaného Joshe, který se kromě úzké skupiny přátel téměř s nikým nebaví, má přítelkyni a nikdo o něm moc neví. Jenže se schyluje k začátku čtvrtého ročníku na střední škole v Paříži, všichni přátelé mu odmaturovali, rozešel se se svou holkou Rashmi a Isla doufá, že by si jí konečně mohl všimnout. Ani netuší, že kdyby byla trochu odvážnější, ti dva by spolu mohli být už od začátku. To se také stane a všechno je jako v pohádce, ale i jen jeden jediný měsíc může změnit životy dvou lidí od základů, protože když se zamilujete, jste schopni udělat vše proto, abyste dosáhli svého šťastného konce. Navzdory všem překážkám, kterým jsou vystaveni, se snaží vydržet a uchovat si sny o společné budoucnosti ve Vermontu, ale občas osud nehraje ani těm vyvoleným do karet a Isla s Joshem budou muset předvést, jak moc je jejich pouto silné, aby se jejich plány v jedné vteřině nesesypaly.

Věřím, že nejen pro mě je Isla snad nejočekávanějším příběhem celého léta, protože po dokonalé Anně a famózní Lole teď přichází roztomilá, boží, vtipná a praštěná Isla se svým šťastným koncem. Jakmile jsem obdržela zprávu o tom, že si ji budu moci přečíst ještě pár týdnů před vydáním, nejen že jsem nadskočila radostí, ale také jsem ihned otevřela tablet a dala se do čtení. A ani ne za odpoledne byla knížka přečtená. Jo. Tak moc mě bavila, nesmírně jsem si ji užila!

Zdroj

Ačkoli je příběh jednoduchý (a mnozí by jistě řekli, že obyčejný), je napsaný tak dobře, že vám začne připadat unikátní, výjimečný a naprosto, totálně, kompletně praštěný, že se při každé stránce budete poťouchle usmívat a mít chuť to celé vidět naživo. To stejné platí i o hlavních postavách, které jsou pod povrchem úplně jiné, než jak vypadají. Isla - šílená posedlá stalkerka a nemehlo, která dokáže být milující, vtipná, roztomilá. A Josh - odtažitý hezounek, který chodí za školu a pořád si kreslí, ale ve skutečnosti je starostlivý, pečující, něžný a s kouskem rebela v sobě. Věřím, že si ty dva zamilujete už od prvních řádků jako já.


Oceňuji také nečekané zvraty (i když čas od času ne zas tak velké a zásadní), které způsobují to, že čtenář se bezprostředně ocitne na pocitové horské dráze. V jednu chvíli byste se mohli "uáchat" a "uóchat" k smrti, ale na další stránce zase dostanete chuť rvát si vlasy a pochopit, proč vás autorka tak moc mučí. Ale navzdory všemu jste stále rádi, že knížku můžete držet v ruce a číst, co se stane dál. A že vás to pak zaručeně překvapí!

Vím, že Annin příběh jsem si naprosto zamilovala a přišel mi naprosto výjimečný. Také že jo a nechci to brát zpět, nicméně Isla si mě získala víc. Má chyby, je to šílená stalkerka a ztřeštěnost z ní čpí na sto honů, navíc už se mi hodně dlouho nestalo, že bych se od začátku knížky do jejího konce bez ustání usmívala. Islin příběh je přesně jako naše obálka - barevný, zářivý, veselý a nikoho nenechá chladným. Dávám pět hvězdiček a věřte mi. Je to bomba, přečtěte si to.

Moc děkuji nakladatelství CooBoo za poskytnutí knížky k recenzi!

2 komentáře:

  1. Anna i Lola se mi moc líbily a tak už pár chvilek na mém seznamu knih, které si chci přečíst má své místo i Isla. Přečetla bych si ji asi i kdyby na ni byly špatné recenze, ale přece jen mě ta tvoje pozitivní dohnala ještě více k tomu, abych ji chtěla :D No jenže si budu muset počkat než vyjde i u nás. Ach jo. :D

    OdpovědětVymazat
  2. Ach, už se hrozně moc těším, až se mi Isla dostane do rukou, protože Anna byla perfektní!

    OdpovědětVymazat