The Hunger Games 32x32 LogoLeopard Print Pointer Books are my passion...: Co vychází - červenec 2012

pondělí 25. června 2012

Co vychází - červenec 2012

Drazí čtenáři,
Za rohem už na nás číhají prázdniny, a to znamená červenec a srpen. Pro vás tu mám malou ochutnávku toho, na co se můžete těšit v červenci, abyste si zpestřili své slunné letní dny. Nezajistím vám zde úplně všechny tituly, ale snad budete s místním "výběrem" spokojení. =D

Dokonalý pár
Ally Condieová
Série: Dokonalý pár (#1)
nakladatelství: ikar

V dokonalém světě o všem rozhodují Správci - vyberou vám ideálního partnera, práci i den, kdy zemřete. Cassie vždy věřila, že podřídit se těmto rozhodnutím je jen malou daní za dokonalý život. Když jí tedy Společnost vybere jako životního partnera jejího nejlepšího kamaráda Xandera, nepochybuje o tom, že je to ten pravý… dokud se na displeji s jeho portrétem nakrátko nemihne tvář někoho úplně jiného. Cassie musí najednou řešit obrovské dilema - volit mezi Xanderem a Kyem, jediným životem, jaký kdy poznala a dovedla si představit, a cestou, po níž se dosud nikdo nevydal. Musí volit mezi dokonalostí a citem, který možná dokonalý není, zato je však upřímný. První část románové trilogie z budoucnosti, která staví na literárních kvalitách minulosti.

Rose a kouzelníkova maska
Holly Webb
Série: Rose (#3)
nakladatelství: CooBoo
Vzácná maska ​​nepředstavitelné síly byla odcizena z královského paláce. Rose má podezření, že temní kouzelníci jsou v pohybu - a to znamená nebezpečí na obzoru. Snaha zastavit zlé zloděje zavede Rose do tajemného města, Benátek, kde nic není tak, jak se na první pohled zdá. Dokáže Rose se svou magií najít strašlivou masku, než se odhalí její skutečné síly?

Temná horečka
Karen Marie Moning
Série: Horečka (#1)
nakladatelství: Jota

První díl z pětidílné řady od mimořádně úspěšné autorky. Otevírá se svět plný tajemství a záhad, napětí a vášně, těžko definovatelný prostor mezi realitou a snem, současností a dávnými legendami. Mac je obyčejná holka z malého jižanského města, která se stará především o nehty a dokonalé opálení. Její bezstarostný život ale trvá jen do chvíle, kdy najdou tělo její mrtvé sestry, která jí stačila v hlasové schránce zanechat podivný vzkaz... Ve snaze přijít tajemství na kloub vyráží do Dublinu, kde nachází sestřin rozházený byt a množství stop. Postupně se zaplétá do přediva klamu a lží a zjišťuje, že je stejně jako její mrtvá sestra obdařena zrakem, jímž dokáže nahlédnout do světa, který zůstává ostatním lidem utajen. Zajímá ji jediné: najít knihu, která možná stála její sestru život a může přivodit zkázu celému lidstvu.


Drakie
Sophie Jordan
Série: Dračí dívka (#1)
nakladatelství: CooBoo

Jacinda od malička žije s cejchem výjimečnosti a ví, že každý její krok je sledován. Touží ale po svobodě rozhodovat se sama za sebe. Když poruší nejposvátnější zásadu svého druhu, skoro za to zaplatí životem. Zachrání ji krásný cizinec, který byl poslán, aby lovil takové, jako je ona, potomky draků, kteří na sebe dokážou vzít lidskou podobu.
Jacindina rodina je nucena uchýlit se do světa smrtelníků, kterému není lehké se přizpůsobit. Jediným světlem je pro Jacindu Will, který v ní rozdmýchává její dračí podstatu. Cítí k němu neodolatelnou přitažlivost, ale přitom zná jeho temné tajemství. On a jeho rodina jsou lovci. Za každou cenu by se mu měla vyhýbat. Tak málo stačí, aby se z ní navždy stal člověk!


Volání netvora
Patrick Ness
nakladatelství: Jota

Třináctiletému Conorovi se do snů vkrádají noční můry. A jakpak by taky ne - jeho maminka je vážně nemocná, táta žije kdesi za mořem v Americe, babička ho pořád jen peskuje a spolužáci jsou tak trochu tyrani. Pak se rozhádá se svou nejlepší kamarádkou a zůstane na všechno sám.
Tedy, skoro sám. V noci, vždycky chvíli po půlnoci, ho totiž navštěvuje netvor - obrovitánský chodící a mluvící starý strom, který roste na kopci za domem. A překvapivě si chce... povídat! Postupně Conorovi vypráví tři starobylé příběhy a učí jej, že věci často nejsou takové, jakými se na první pohled zdají. A že naším největším nepřítelem je náš vlastní strach. Netvor chlapce ponouká, aby povyprávěl čtvrtý, poslední, příběh sám. Vlastně po něm chce tu vůbec nejtěžší věc - podívat se děsivé pravdě do očí. Dokáže to Conor?

 
Na útěku
Meg Cabot
Série: V kůži supermodelky (#3)
nakladatelství: Knižní klub

Anotaci jsem bohužel nikdy nenašla, ale snad ji časem doplním. =)


Tréma
Meg Cabot
Série: Holčičí pravidla (#4)
nakladatelství: Knižní klub

(EN)
Room 209 is putting on a play for the Pine Heights Elementary School Spring Open House, and almost all the girls in Allie's class want the lead role, Princess Penelope...including Allie. Allie just knows her life is going to be ruined if she doesn't win the part...and it's especially going to be ruined if prissy Cheyenne gets it instead of her!
Fortunately Allie has a few tricks up her sleeve to guarantee her winning the role, including her mom's new job as film critic on the local cable show GOOD NEWS! (Mrs. Finkle is a Hollywood insider...well, practically), and Uncle Jay's secret past as a theater major (he's turned into Allie's drama coach). Both facts should help rocket Allie to instant stardom...


Rebelky - Deset věcí, co jsme provedly (a asi neměly)
Sarak Mlynowksi
nakladatelství: Jota

Že nesnášíte matematiku? Tahle rovnice se vám bude líbit: 2 holky + 3 kluci + 1 dům - rodiče = 10 věcí, které April a její přátelé udělali a které (možná) dělat neměli. Rodiče šestnáctileté April se uprostřed školního roku rozhodnou přestěhovat do jiného města, ale protože ona se rozhodně stěhovat nechce, namluví jim, že se ubytuje u kamarádky Vic a její mámy. Jenže Vic s rodiči nebydlí a holky tak mají celý dům jen pro sebe... Další kniha od autorky skvělé čarodějnické tetralogie Šprndy a košťata. Tentokrát ale zapomeňte na kouzla a čáry, leda by šlo o kouzla lásky a čáry dospívání, které je někdy náročnější, než se na první pohled zdá.Doufám, že vás červencová nabídka navnadila alespoň z poloviny tak jako mě, protože vychází vskutku skvělé tituly! Na můj vkus sice ne tak super jako v červnu, ale i tady se dá najít pro každého něco! =)

zdroje:

1 komentář:

  1. Hell yeaaah, Matched a další Airhead s dokonalou obálkou. Už vidím ty nájezdy na knihkupectví, či spíše webovky nakladatelství...^^ :)

    OdpovědětVymazat