The Hunger Games 32x32 LogoLeopard Print Pointer Books are my passion...: Knižní zpověď III. - Knižní nej

úterý 9. října 2012

Knižní zpověď III. - Knižní nej

Osmidílné meme z dílny Fanty, které postupně vyzpovídá čtenáře (téměř) o všem, co souvisí s knihami.1. Tradičně: Jaké je tvé nejoblíbenější dílo?
Rozhodně Harry Potter, který změnil celý můj život, dále pak sága Darrena Shana (Cirque du freak) a Piráti z Karibiku, kteří s filmem naprosto nesouvisí. Mohla bych také jmenovat Vampýrskou akademii nebo Hunger games, ale HP je klasika, kterou podle mě nepřebije nic!

2. A autor?
Jednodnačně Darren Shan a Richelle Mead. Tito dva autoři píšou opravdu úžasné knížky, které jsem si hned po pár stránkách dokázala zamilovat. To umí málokdo. ♥

3. A nejhorší dílo dílo jaké jsi četl/a?
Určitě kniha Uloupený život. Četla jsem ho kvůli tomu, že jsem chtěla mít do A-Z challenge knížku na U a táák moc se mi nelíbila (a to jsem vybírala podle nejzajímavějšího obsahu!). Opravdu mě nudila, ale co bych pro výzvu neudělala, že?

4. Jaký byl nejvíc fuj fuj autor?
Nedá se říct, že bych měla nějakého "fuj fuj" autora, ale kdybych se mohla vyjádřit o kvalitách psaní a zápletkách v ději, tak bych asi jmenovala L.J. Smith. Nepopírám, že někdo její knížky může mít rád a i když je já ze vědavosti čtu, ničím extra mne tedy neohromuje.

5. Jaká je ta žena s velkým Ž?
Pokud máš na mysli knižní postavu, tak za mě to je určitě Katniss Everdeenová z Hunger games. Obětavá, ochotná, drzá, odvážná a pořádně nevrlá. Prostě hezky namixované vlastnosti, které stvořily úžasnou dívku z Dvanáctého kraje.

6. Jakou máš nejméně rád/a?
Nemám ráda knižní Elenu z Upířích deníků (v seriálu mi vůbec nevadí). Přijde mi taková až moc dokonalá, i když se to autorka snaží zakrýt jinými vlastnostmi, ale ty klady hodně přebíjí vše ostatní. Četla jsem jen 5 dílů a bohatě mi to stačilo.

7. Jakého muže máš nejraději?
Jajks, tak to bude dlouhej seznam! =D
• Edward Cullen, Damon Salvatore, Dimitrij Belikov, Adrian Ivaškov, Darren Shan, Peeta Mellark, Jace Wayland, lord Voldemort, Severus Snape, Draco Malfoy.. mám ještě pokračova? =D ♥

8. Kterého by jsi naopak nejraději praštil/a pánví?
Určitě Jacoba Blacka! Grrr, jak já ho nesnášim! =D Pak ještě Harryho Pottera anebo Stefana Salvatora. Aneb klaďasi tělem i duší..

9. Jaké nejoblíbenější zvíře/věc se vyskytuje v knížce?
Mám ráda, když se v literatuře objeví nějaká kniha (např. veliký čarodějnický grimoár, rodinná kronika, kniha kouzel, cokoli), protože je fajn si číst o hrdinově vztahu ke čtení a tak. Dále se mi líbí kočky, ať už je to Křivonožka, kočkodlak, Pryskyřník z Hunger games anebo obyčejná černá kočka čarodějky.

10. Jaké je tvé nejneoblíbenější zvíře/ věc v jakékoliv knize?
Nemusím moc draky, i když Eragon je výjimka, Odkaz dračích jezdců se mi nehorázně líbí.

11. Jaká knižní obálka se ti líbila nejvíce?
Těch je hodně, ale mezi nejhezčí (české) obálky patří podle mě Tygrovo prokletí, Železný král a Cinder.

12. Jakou naopak zkazili?
Vůbec se mi nelíbí obálky k Deníkům princezny a Mediátorovi. U Mediátora si mohli víc vyhrát s jednotlivými obálkami a ne jenom změnit barevný nádech s každým dílem. Fujx! =D A samozřejmě nesmím zapomenout na Město z kostí, při pohledu na tu knížku se mi chce až brečet! =/ =D

13. Nejlepší přítel, se kterým si můžeš popovídat o knihách?
Hlavně Knižní kecálek (ráda vás tam uvidím! =D), pak kamarádka ze školy, který vždycky půjčím knížku co se mi zaíbila, a pak o ní mluvíme, dokud nám nedojde dech.

14. Jaké je pro tebe to nejlepší místo na čtení knih?
Bez debat určitě postel! Kdyžtak snesu i autobus, ale na milovanou postýlku nemá! ♥

15. Na jakém nejhorším místě jsi četla knihu?
Hele, četla jsem snad všude, ale zkuste si stát v autobuse a přitom číst. Četla jsem spíš učebnici kvůli nadcházející písemce, ale i tak... peklo! =D

16. To nejvíce zajímavé místo, kde jsi vůbec četl/a nějakou knížku?
Nemůžu se rozhodnout, jestli je pro mě zajímavější Anglie, Afrika (Keňa a Zambie), Itálie, Slovinsko, Chorvatsko nebo Maďarsko. 0=D

17. Co je při čtení knih to nejlepší?
Vžít se do příběhu a nevnímat okolí.

18. Co je naopak tou zápornou částí?
Když narazím na opravdu ošklivou hrubku, nad kterou pak v duchu nadávám. =D Nebo vždycky, když je děj tak moc složitý, že nad ním musím přemýšlet a vracet se několik stránek/kapitol zpátky, abych pochopila, o čem je řeč.

19. Jaká je nejhezčí zfilmovaná verze?
Harry Potter a Kámen mudrcůů! To byl Harrýsek takovej malej ňuník, než z něho vyrostl velkej rozmazlenej fakan. =DD

20. A co naprosto zkazili?
Darrena Shana, bez debat! Viděla jsem ho jednou a tak jsem nadávala, že byste to ani nechtěli slyšet!

21. Jaký byl tvůj nejdelší čas, kdy jsi bez přestávky četla knížku?
Jednou si pamatuju, že jsem četla dva dny v kuse, bez spánku! =D Bylo to o prázdninách (tuším že 2011) a právě se mi do rukou dostal Nový měsíc a Zatmění. To jsem ještě nebyla moc zběhlá ve čtení, a tak mi četba zabrala takhle dlouho, ale rozhodně to za to stálo! =D

22. Jaká byla tvá nejkratší (ve větách) knížka?
To by jeden neřekl... Leporelo! =D

23. Jaká byla vaše nejdelší kniha, co jste kdy přečetli?
Harry Potter a Fénixův řád, přesně 784 stránek! V nejbližší době mam zálusk na Hru o trůny, takže svůj rekord jistě překonám.

24. Jakou knížku jsi vzdala po nejméně přečtených stránkách?
To vážně nevím, teď přemýšlím nad dvěma knížkami - Sofiin svět (Jostein Gaarder) a Jacky snílek (Jacqueline Wilson). Na stránky jsem to nepočítala, ale knížky jsem četla několikrát. Vždycky mě po chvíli omrzely, ale postupem času jsem si řekla, že se můj názor na ně mohl změnit. Tak je čtu znovu a nic... už je mám doma asi 7 let a ještě jsem z žádný nepřečetla ani půlku! =X
 

2 komentáře:

 1. v té první otázce s tebou naprosto souhlasím :) HP ovlivnil celý můj život :)
  autora nemám nijak extra oblíbeného nebo nějak extra neoblíbeného :)
  nejhorší dílo, které jsem četla je určitě něco z povinné četby :D
  o Katniss jsem psala slohovku na téma můj nejoblíbenější literární hrdina :D :)
  Ty máš ráda Voldemorta? :O :D

  OdpovědětVymazat
 2. no né že bych ho neměla ráda, ale přeci jen, je to záporák... :D
  Já mám ráda Draco Malfoye, potom taky miluju Damona, ale přeci jenom Voldy je Voldy :D
  Jinak Ti budu v soutěži držet palce, třeba se Ti poštěstí :)

  OdpovědětVymazat