The Hunger Games 32x32 LogoLeopard Print Pointer Books are my passion...: (RC) Review: Vášeň

sobota 2. února 2013

(RC) Review: Vášeň

Autorka: L.J. Smith
Přeložila: Olga Staníčková
Série: Temné vize / 3.
Počet stran: 256
Nakladatelství: Fragment / 2012

Anotace
Kaitlyn a jejím přátelům se podařilo získat úlomek čistého křišťálu od Bratrstva. Ten může zničit zrůdný krystal pana Zetese, který páchá zlo. Nejprve však musí najít místo, kde je krystal schovaný. Kaitlyn se proto rozhodne pro návrat do institutu, protože jako tajný špeh má šanci úkryt najít. Podaří se skupině nadaných studentů porazit pana Zetese? Jaké nebezpečí hrozí Kaitlyn?
 
Stručný děj
Poté, co se v bratrstvu semele bitva proti zlu pana Zetese a poslední dokonalý krystal se rozbije, je čtveřice kamarádů vyslána zpátky k institutu, aby se pokusili zničit ten jeho, který vysílá negativní energii a má moc zničit svět. Ale pan Zetes má svůj vlastní plán, jak získat ten jejich, poté, co se k němu přidal Gabriel. V Kaitlyn se odehrává vnitřní boj, protože neví, jak to s jejími city k Robovi a Gabrielovi má, proto udělá blbost a rozhodne se vzít situaci do vlastních rukou? Vyhraje dobro anebo zvítězí posedlý stařec a ovládne svět?

Recenze
Tuto sérii od celosvětové spisovatelky Lisy J. Smithové bez pochyb spousta z vás zná. Vůbec jsem nečekala, že by mohla obsahovat pouze tři knihy, protože jak už má autorka ve zvyku, co nemá více jak deset dílů, to není její! Upřímně jsem od knihy nečekala tolik, jelikož jsem zvyklá na jinou úroveň kvality, ani by mě nenapadlo, jak jsem se spletla.

Díl mě překvapil, oproti předchozím částem docela dost. Už mám leccos načteno, proto vím, že si nemusím dvělat příliš velká očekávání, pokud jde o L.J. Smithovou, jako autorka si mne moc nezískala. Nicméně závěrečný díl této trilogie mi vyrazil dech, jestli bude mít podobné závěry i u jiných sérií, asi si je nakonec přečtu.

Postavy se k mému překvapení příznivě vyvinuly, ačkoli (co mě trochu zklamalo) jsem nemohla neprotočit oči nad milostným trojúhelníkem Stefan, Elena, Damon, alias Rob, Kaitlyn a Gabriel. Chápu, že bez romantiky by knížka nebyla tak 'záživná', ale pokud jde o můj názor, tenhle trojúhelník mi sedí spíše na Upíří deníky, příště bych ocenila něco originálnějšího.

Co se mi na Vášni opravdu líbilo, bylo znázorňování jiné společnosti, ve které se Kaitlyn pohybovala, než se 'Svatou trojicí', která nikdy neudělala snad nic zlého. Bylo fajn se seznámit s Frostovou, Rennym nebo Šakalem Macem a na vlastní kůži zažít jejich šílenosti, mám ráda záporné postavy. Když už jsme u nich, ráda bych vyjádřila nelibost nad panem Zetesem. Většinou jsou záporáci mí oblíbení, ale přišlo mi, že pan Z. skoro nic nedělal a byl do příběhu zasazen jen proto, aby vzbuzoval dojem, že v knize o něco jde. Smutné, ale pravidvé.

Navzdory všem maličkostem, které bych příběhu vytkla, se mi kniha opravdu líbila, četla se s lehkostí a plynulostí. Myslela jsem si, že jsem si o L.J. Smithové již udělala v hlavě jasnou představu, ale čím více od ní čtu knih, tím je kvalita lepší. Že by postavy v Temných vizích nebyly jediné, kdo se vyvíjí? S potěšením musím přiznat, že i sama spisovatelka prochází jistým vývojem, v tomto případě pozitivním, což mě těší.

Mé hodnocení
Knížce dávám s čistým svědomím krásné 4 hvězdičky, protože i když mě celkový výsledek mile překvapil, na plný počet to přesto nevidím. Je mi trošku líto, že celá série tímto dílem končí, ale méně je někdy více a já si myslím, že v tomto případě to platí dvojnásob. Pokud jste čtenáři paranormální romance, rozhodně se vám bude kniha líbit...

Hodnocení obálky:
Celkové hodnocení:

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku (knihu lze zakoupit zde).

zdroje:
obálka - Fragment
obrázky - DeviantArt

1 komentář:

  1. ježiš, měla bych to dočíst... jo, už u prvního dílu jsem protáčela oči
    že autoři nemají problém kopírovat jededn druhýho, už si začínám zvykat, ale že ona kopíruje už i samu sebe? O_O
    no co..nakonec on milostnej troj-čtyřúhelník v Hostiteli a Twilight se charktery taky nijak neliší :D

    OdpovědětVymazat