The Hunger Games 32x32 LogoLeopard Print Pointer Books are my passion...: Dočítáme nedočtené... letní VÝZVA!

čtvrtek 30. května 2013

Dočítáme nedočtené... letní VÝZVA!


Už jste se někdy podívali do své knihovničky na knížky, které vám leží v poličkách rozečtené už strašně dlouho a víte, že se k nim hodně hodně dlouho nedostanete, pravděpodobně nikdy? Nebo když přijdete na Goodreads, naklikáte si další rozečtenou knížku, protože jste si ji právě přinesli z knihovny a samým nadšením jste si nemohli pomoci ji nečíst, přitom máte ve své "Currently-reading" poličce deset knih, na které jste úplně zapomněli? Já mám, právě oněch zmíněných deset.

A od toho je tato letní výzva, jejímž cílem je přečíst všechny rozečtené knížky, které se vám válí doma, popř. které máte nedočtené a víte, že se k nim nějakým způsobem dostanete. Že žádné nemáte? Nevadí, i tak se do výzvy můžete zapojit! Jak? Stačí si napsat seznam knih, které byste si během léta chtěli přečíst, na svůj blog (pokud žádný nevlastníte, můžete si ho udělat někde na papíře), nebo jen knihy, které jste si vždy chtěli přečíst, ale nikdy jste se k tomu nedostali.

To samozřejmě mohou udělat i ti, kterým se v knihovničce vyskytují desítky rozečtených knížek, pakliže si myslíte, že to stihnete. Výzva začíná přesně 1. června a končí 31. srpna, abychom na to měli dostatek času. Proč už v červnu? Inu, mezi námi je dost maturantů a vysokoškoláků, kteří mají touto dobou převážně prázdniny, tak nač "trhat partu"?

Na přečtené knížky nemusíte nutně napsat recenzi, i když ta bude samozřejmě vždy vítaná. Stačí přečíst vše ze seznamu, umístit ikonku výzvy na blog a zapsat se do linkovače, který naleznete na konci článku. Limitově nikoho neomezuji, výšky vašich výzev nechám jen na vašem vědomí a svědomí, uvidíme, kdo se vyšplhá na nejvyšší číslo! :D

A zde je můj seznam:
Rozečtené
Dekameron - Giovanni Boccaccio
Pod nekonečnou oblohou - Veronica Rossi
Marcelo ve skutečném světě - Francisco X. Stork
Falling into you - Jasinda Wilder
Hra o trůny - George R.R. Martin
Chvíle před koncem - Lauren Oliver
Střípky duší - Mary Lindsey
15 minus - Tomáš Zářecký
Město z popela - Cassandra Clare
Chtěla bych si přečíst
Křídla - Aprilynne Pike
Delirium - Lauren Oliver
Polibek pro Annu - Stephanie Perkins
Modrá jako Safír - Kirsten Gier
Spoutáni magií - Richelle Mead
Pád - Lauren Kate

Svou výzvu si stanovuji na 15 knížek, které hodlám během léta přečíst, jednou se k tomu prostě musím dokopat! Nebudu už vás tu dlouho zdržovat svými řečmi, jen doufám, že tento letní projekt zaujme alespoň pár knižních dušiček a že se nás tu nakonec sejde dost, abych nedočítala své opomenuté knihy sama! :)

3 komentáře:

 1. nemam ani jednu rozectenou knizku :D dycky jednu zacnu cist doctu a zacnu cist dalsi :-)) a knihy ctu podle toho jak si je kupuju..ted tu mam teda jeste jednu od vanoc ale jinac sami mesic stary kousky :))

  OdpovědětVymazat
 2. Ráda se zapojím :) I když u mě to bude spíš seznam knih, které bych chtěla za léto zvládnout doplněný asi o dvě knihy, které jsem nedočetla. Zatím mě totiž napadají jen ty dvě... Třeba mě jich časem napadne víc :D

  OdpovědětVymazat
 3. Hurá, už jenom dva týdny a začíná léto!
  Článek už pomalu tvořím, chci ho zveřejnit přesně 28.6. :D
  A jak na to tak koukám, tak to nemůžu v žádným případě stihnout:D

  OdpovědětVymazat